Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa na porost włosów

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w okolicę skóry głowy substancji aktywnej, która będzie pobudzała wzrost włosów i stymulowała do działania i regeneracji.. Jeżeli zauważasz u siebie narastające problemy w obrębie włosów i skóry głowy, warto jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę, zanim zdążą się one nasilić. Rzadkie, nieatrakcyjne włosy to zmora zarówno wielu pań, jak i znacznej liczby mężczyzn. Zamiast przyglądać się pogłębiającym się procesom łysienia plackowatego lub łysienia androgenowego i wypadania włosów warto podjąć skuteczne kroki, aby zwalczyć tę przypadłość. Mezoterapia skóry głowy sprawi , że nasze włosy staną się zdecydowanie gęstsze i mocniejsze.

Mezoterapia skóry twarzy, szyi, dekoltu

Mezoterapia to zabieg, który warto podarować swojej skórze, idealnie sprawdza się, gdy cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej przebarwienia lub zmiany potrądzikowe.
Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie a także na grzbietach dłoni.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu lekarz zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.

Co robić po zabiegu mezoterapii

Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji, skupionej przede wszystkim na nawilżeniu.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Mezoterapii nie powinno się przeprowadzać również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest: opryszczka, wszelkiego rodzaju stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Marcelina Osuch

Marcelina Osuch

I will be back soon

Marcelina Osuch
Witaj! 👋
W czym mogę Ci pomóc?
Porozmawiaj przez:
chat